Kestana Balı Kullanımı

Anasayfa / Yazılar / Kestana Balı Kullanımı

KESTANE BALI KULLANIMI: 

Her şeyden önce kestane balı sofralık bal olmayıp, çeşitli hastalıklarda takviye olarak kullanılmaktadır. Bu durumda kestane balını bilinçli tüketmek için bilinmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz: Tekrar altını çizip vurgu yapmakta fayda var: Kestane balı bir amaca dönük olarak bilinçli olarak tüketilmelidir. Sıradan bir kahvaltılık bal değildir. 

Metabolizmayı hızlandırmak için:  bir tatlı kaşığı kestane balını bir su bardağı ılık suda eritip bir tatlı kaşığı sirke katarak içmeniz gerekir. İstenildiğinde çeyrek limonda sıkılabilir.Kilo kontrolü  için bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı bal ve sirke katılıp homojenize oluncaya kadar karıştırıp içilmesi gerekir.

Mide ve bağırsak rahatsızlıklarının iyileştirilmesine katkı vermek için her yemekten önce bir çay kaşığı kestane balı tüketmeniz yeterlidir.

Boğaz rahatsızlıklarının çözümünde kestane balından katkı almak istiyorsanız: Sabahları kahvaltıdan 10-15 dakika önce bir tatlı kaşığı kestane balını sade olarak tüketebilirsiniz. 

Soğuk algınlığına dayalı rahatsızlıklarda bir tatlı kaşığı kestane balı bir bardak ılık suya ilâve edilir. Bir tatlı kaşığı toz zencefil eklenerek karıştırılır, çeyrek limon sıkılarak tüketilebilir. İstenildiği takdirde bir çay kaşığı tarçında katılabilir.

Bağışıklığı güçlendirmede, akciğer rahatsızlıklarında, kanser türlerine karşı önleyici tedbir olarak tüketileceğinde ölçümüz yemeklerden önce bir tatlı kaşığıdır. Hiçbir rahatsızlığımız yoksa da belirtilen ölçüleri geçmemeye dikkat emek gerekir.

Uyarılar: 

*kestane balı ve diğer ballar sıcak suya değil, ılık suya katılarak tüketilir. Sıcak süt veya diğer sıvılar da böyledir.47 derecenin üzerinde ısıya maruz kalan her bal sıcaklığın şiddetine paralel nitelik kaybına uğrar. Sıcaklık şiddeti arttıkça balın içindeki bir çok faydalı madde kanserojen maddeye dönüşebilmektedir. Bal 47 derecenin üzerinde hiçbir sıcaklıkla temas etmemelidir.

*Maksimum sınır bir çorba kaşığıdır. Bitki çaylarına bir çay kaşığı olarak katılmalıdır.
 
*1 yaşından ufak çocuklarda bal tüketmeyiniz.

Kestane Balı Hakkında Bilgi Almak ve Sipariş Vermek İçin Hemen Arayın! 0542 327 53 37

Copyright © 2019. www.abanakestanebali.com Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz ve Çoğaltılamaz.
Top