• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
KESTANE BALI

Saat

ANASAYFA

Propolis, yapışkan, reçinemsi bir maddedir. Bal arıları değişik bitkilerden toplayarak kovanlarına getirirler. Arılar kovanı dış etkenlerden, mikroorganizmalardan ve diğer zararlılardan korumak için üzerini propolisle kaplarlar.
12.01.2017
Hayırlı ,huzurlu ,sağlıklı bol kazançlı bir yeni yıl geçirmenizi dileriz .
31.12.2016
Bayramlar Berekettir, Umuttur, Özlemdir. Yarınlar Niyettir. Kestiğiniz Kurban Ve Dualarınız Kabul Olsun. Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.
11.09.2016
Bal’a Antibiyotik Özellik Kazandıran Sır Baldaki Defensin-1 ilaca dirençli antibakteriyellere karşı FASEB* dergisinde yayımlanan yeni bir çalışmayla Baldaki defensin-1 isimli bir proteinin antibakteriyel potansiyele sahip olduğu ve ilaca dirençli bakterilere karşı kullanılabileceği gösterildi. Araştırmada yer alan Amsterdam’daki Akademik Tıp Merkezi’nin Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü’nden araştırmacı Sebastian A.J. Zaat, Balın antibakteriyel aktivitesinin moleküler temelini tamamen açıkladıklarını söyledi. Keşfi yapmak için Zaat ve ekip arkadaşları test tüpündeki Balın, hastalığa neden olan antibiyotiğe dirençli bakterilere karşı antibakteriyel aktivitesini araştırdılar. Araştırmacılar Balda bilinen antibakteriyel faktörleri seçici olarak etkisiz hale getiren bir yöntem geliştirdiler ve her bir faktörün antibakteriyel etkisini belirlediler. Sonunda Bal arılarının bağışıklık sisteminin bir parçası olan ve arılar tarafından da Bala eklenen defensin-1 proteinini izole ettiler.
09.07.2016
Beklediğimiz 2016 kestane bal hasadını gerçekleştirdik .Güzel bir kestane balı sezonu olduğu söylenebilir, her yıl olduğu gibi Abana da Sistem Elektrik'den temin edebilirsiniz. İl dışı siparişleriniz de PTT kargo ile adresinize yollanacaktır. Kıymetli siparişlerinizi bekleriz
04.07.2016
Abana Bağlık mahallesine bulunan arılığımız , kivi bahçesi ve eşsis güzlliği ile Abana kestane ormanı
20.06.2016
Yoğun yağışlı geçen mayıs ayının sona ermesi ile hava sıcaklığı da arttı.Kestane ağaçları bal salgılamaya başladı . Abana Bağlık mahallesinde bulunan arılarımız ABANA KESTANE BALI toplamaya başladılar. Bereketli bir sezon olması temennisi ile tüm arıcı arkadaşlara da hayırlı sezonlar dileriz.
31.05.2016
Bölgemizde bol miktarda bulunan halk arasında avu olarak adlandırılan ”Komar - Rhododendron Azelea Pontica Luteum” sarı ve mor orman güllerinden elde edilen baldır.
24.04.2016
Arılarımızı koyacağımız araziye elektroşok tel çit ile çevirdik .Ayı ve yabani hayvanlardan korumak için tedbirimizi aldık.Biz onların yaşam alanına müdahale etmiyoruz, onların da bizim yaşam alanımıza müdahale etmemesi için gerekli çalışmayı sonlandıdık .
16.04.2016
Regaip kandilinizi kutlar,ülkemize ve müslümanlara hayırlar getirmesini dileriz.
07.04.2016
Bahar ın gelmesiyle birlikte doğa kendini yeniledi. Arılar da bu hareketliliği fısata çeviriyor.İhtiyacı olan polen,proposal ve diğer ihtiyaçları için hummalı bir Çalışmalar içindeler.İnşaallah hayırlı bereketli bir sezon olur
10.03.2016
Verimli geçen kivi sezonundan sonra 2016 yılı için ilk hazırllık olan budama işlemine başladık.
20.12.2015
Verimli geçen kivi sezonun ardından Abana'da bulunan kivi bahçemizde kivi hastını tamamladık.
07.11.2015
Bu yıl kivi hasat günü İnebolu Evren'ye köyünde sayın valimiz Şehmuz Günaydın Ak Parti Kastamonu milletvekillerimiz Hakkı Köylü ,Metin Çelik , Murat Demir, kurum amirleri ve kivi üreticleri ile birlikte gerçekleştirildi .
07.11.2015
Kivilerimiz güzel bir sezon geçirdi .Ürün kalitesi çok iyi Kasım ayı sonuna doğru hayırlısıyla hasadı gerçekleştireceğiz.
11.10.2015
 1 

 

MAHMUT NECATİ ERDOĞAN / DAVUT ERDOĞAN

 

MAHMUT NECATİ ERDOĞAN

 

 

MAHMUT NECATİ ERDOĞANZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret62449
KİVİ